Мета дисципліни “Інвестування” є надання теоретичних та практичних знань щодо сутності механізму, функціонування інвестиційного процесу; організації інвестиційної діяльності фінансово-кредитних установ; метрологічні основи інвестування; обґрунтування доцільності інвестування; управління інвестиційним процесом; проектування та капіталізація інвестицій.
Завдання вивчення дисципліни:
- з’ясування логічних взаємозв’язків та взаємозалежностей між цілями і завданнями інвестиційного процесу;
- оцінювання інвестиційних якостей окремих реальних проектів та інструментів фондового ринку;
- обґрунтування інвестиційних стратегій і формування інвестиційного портфеля компанії.
Предмет: економічні відносини, що виникають у сфері інвестування на різних рівнях господарювання.
Дисципліна «Інвестування» є базовою для підготовки спеціалістів економічного профілю і базується на знаннях таких дисциплін, як: «Мікроекономіка», «Макроекономіка», «Гроші і кредит», «Фінанси», «Економіка підприємств» та інших.
Результати навчання:
уміти: опрацювати та аналізувати доцільність реалізації інвестиційних проектів в умовах невизначеності; визначати методи фінансування інвестиційної діяльності, оптимізувати структуру джерел їх фінансування, визначати напрями державного регулювання інвестиційної діяльності
володіти: практикою фінансового, реального, інноваційного та іноземного інвестування; методами формування інвестиційного портфеля підприємства.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні дисципліни: «Фінанси», «Основи економічної теорії», «Гроші і кредит», «Економіка підприємств» та інших.
- Викладач: Світлана Катаєва
Мета курсу «Фінансовий ринок» — розкриття теоретичних і практичних основ розвитку та функціонування фінансового ринку як підсистеми фінансових відносин.
Завдання навчальної дисципліни - вивчення сутності та функцій, які виконує фінансовий ринок, наукових засад його побудови як цілісного механізму перерозподілу фінансових ресурсів між державою, юридичними та фізичними особами.
Основні завдання курсу:
- виявлення макроекономічної позиції фінансового ринку в системі економічних відносин;
- розкриття взаємозв’язків між заощадженнями та інвестиціями на основі аналізу руху грошових потоків в економіці;
- обґрунтування необхідності функціонування фінансових інструментів (цінних паперів), рух яких опосередковується взаємовідносинами між суб’єктами фінансового ринку;
- обґрунтування необхідності державного регулювання фінансового ринку;
- виявлення суті інфраструктури фінансового ринку, її значення для забезпечення виконання ринком своїх функцій;
- розкриття основних відмінностей обігу різних видів цінних паперів.
Предметом навчальної дисципліни є система грошових відносин, які виникають у процесі перерозподілу фінансових ресурсів на фінансовому ринку між державою, юридичними та фізичними особами шляхом формування фондів цільового призначення за допомогою спеціалізованих фінансових інститутів.
Протягом вивчення курсу студенти знайомляться зі структурою і основами функціонування фінансового ринку в країнах з розвинутою ринковою економікою, а також з особливостями функціонування і розвитку фінансового ринку в Україні.
В результаті вивчення курсу студенти повинні вміти опанувати теоретичний і практичний матеріал такого обсягу і спрямованості, щоб після закінчення навчання працювати на валютному, фондовому, кредитному ринках України без спеціальної підготовки, а також орієнтуватись в процесах, що проходять на фінансових ринках інших країн.
З метою кращого засвоєння учбового матеріалу цикл аудиторних навчальних занять доповнюєтья самостійною роботою студентів у визначеному обсязі.
Контроль знань студентів проводиться протягом семестру шляхом написання самостійних робіт. Підсумковий контроль проводиться у формі екзамену.
- Викладач: Світлана Катаєва
Формування майбутніх фахівців з менеджменту передбачає вивчення фундаментальних економічних дисциплін, засвоєння базових економічних понять і категорій, їх взаємозв’язків і взаємозалежності, впливу на суспільство, окремі підприємства та громадян.
Мета курсу — формування у майбутніх фахівців з менеджменту сучасного економічного мислення та системи знань щодо загальних закономірностей розвитку сучасних фінансових і грошово-кредитних відносин суспільства.
Основними завданнями дисципліни є з'ясування:
― cутності грошей, їх появи та еволюції в умовах розвитку ринку;
― закономірностей грошового та кредитного обігу в умовах ринкового господарства;
― принципів і форм організації сучасної грошово-кредитної системи;
― особливостей вітчизняної та зарубіжних ринкових моделей грошей і кредиту,
― характеристики ринку позичкових капіталів, грошового обігу, банків та банківської діяльності;
― функціонування спеціалізованих небанківських інститутів;
― організації міжнародних грошово-кредитних відносин;
― сутності методів, принципів та інструментів грошово-кредитної політики закономірностей у сфері фінансових відносин держави, суб’єктів господарювання і населення;
― шляхів використання закономірностей у сфері фінансових відносин у практиці фінансової роботи;
― роль фінансів у забезпеченні економічного зростання суб’єктів ринкових відносин;
― тенденції розвитку національного та міжнародного фінансового ринку тощо.
Знати: ― сутності та функцій таких категорій, як «гроші», «кредит», зміст основних теорій грошей, поняття грошового обігу грошових потоків, грошового ринку та грошових систем, основ кредитних, розрахункових і валютних відносин;
― процес формування, розподілу та використання централізованих і децентралізованих фондів грошових коштів держави, підприємств різних форм власності;
― основні напрямки зміцнення фінансів та фінансової системи;
― заходи щодо подолання інфляції, бюджетного дефіциту.
Вміти: ― вільно орієнтуватися в теоретичних і практичних проблемах, фінансової системи;
― аналізувати поточну ситуацію на вітчизняному та зарубіжному фінансовому ринку; ― прогнозувати майбутній розвиток фінансових відносин;
― обирати оптимальні шляхи вирішення конкретних виробничих завдань фінансового характеру тощо. мати компетентності:
― визначати особливості, тенденції і закономірності розвитку грошей і кредиту у сучасній економіці;
― оцінювати стан і проблеми фінансової ситеми;
― оцінювати поточну ситуацію та визначати основні напрями розвитку фінансових відносин;
― оцінювати результати фінансової політики держави в тому числі грошово-кредитної; ― визначати принципи і форми організації сучасної грошово-кредитної системи;
― визначати оптимальні шляхи вирішення конкретних завдань фінансового характеру. Методичні вказівки складено у відповідності з робочою програмою по даній дисципліни і вони необхідні для систематизації методичних прийомів проведення семінарських занять.
Предметом дисципліни «Фінанси, гроші та кредит» є детальна характеристика базових категорій теорії фінансів, грошей і кредиту, яка необхідна для переходу до конкретних проблем розвитку фінансової та грошово-кредитної системи в сучасних умовах.
Дисципліна «Фінанси, гроші та кредит» тісно поєднана з такими економічними курсами, як економічна теорія, теорія фінансів, державне регулювання економіки і прогнозування, макроекономіка, мікроекономіка.
- Викладач: Світлана Катаєва
Мета вивчення: метою викладання навчальної дисципліни «Фінанси» є отримання студентами системних знань щодо загальних закономірностей розвитку сучасних фінансових відносин на рівні світової фінансової політики, на рівні держави й окремого підприємства.
Надання студентам базових знань з теорії та практики фінансових відносин, що виникають між суб'єктами ринкової економіки, а також механізмів й організаційних структур, які забезпечують функціонування фінансової системи країни.
Завдання: засвоєння студентами теоретичних основ фінансів, оволодіння знаннями закономірностей у сфері фінансових відносин держави, суб'єктів господарювання, домогосподарств, застосування їх на практиці фінансової роботи; визначення сукупності заходів щодо забезпечення використання фінансів як важелів економічної політики держави.
Результати навчання: студент повинен знати:
– сутність, функції та роль фінансів у ринкові економіці; – закономірності еволюційного розвитку фінансових відносин;
– теоретичні основи державних, корпоративних і міжнародних фінансів;
– засади функціонування фінансової системи держави;
– основні напрями та методи фінансової політики держави;
повинен вміти: – об'єктивно оцінювати сутність і тенденції розвитку фінансових відносин та їх особливості у сфері державних фінансів, фінансів суб'єктів підприємницької діяльності та фінансів домогосподарств;
– аналізувати закономірності еволюційного розвитку фінансів у перехідній економіці України;
– визначати ефективність фінансової політики як важливої складової економічної і соціальної політики держави; мати навички:
– розкривати шляхи використання закономірностей розвитку державних, корпоративних і міжнародних фінансів у практиці фінансової роботи;
– самостійно аналізувати сукупність заходів, що забезпечують використання фінансів як одного з дійових важелів економічної політики держави.
По закінчені повного курсу дисципліни – диференційований залік- Викладач: Світлана Катаєва